Sinop’tan Suriye’ye gönül köprüsü

“Mektup Arkadaşlığı” kampanyasında öğrenciler tarafından Suriyeli çocuklara yazılan mektuplardan her çantaya bir tane konuldu. Sinop Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Kilis’in Elbeyli ilçesinde mektuplarımızın tercümeleri yapılarak Sinoplu öğrencilerimizin en temiz duygularla yazmış oldukları mektupların Suriyeli çocuklar tarafından anlaşılması sağlanacaktır. Kampanyadaki amacımız, Suriye sınırında terörden ve çatışmalardan arındırılmış 45 km’lik güvenli bölgede eğitim faaliyetlerine başlayacak olan Suriyeli çocuklarımızın eğitimlerinde ihtiyaç duydukları malzemeleri temin etmektir. Kampanya başlangıcından itibaren ulaştığımız her kesim mazluma bir el uzatmak için elinden gelen gayreti göstermiştir. Rabbimden tez zamanda dünyadaki mazlumların acısını dindirmesini temenni ederek her şeyin tüm dünya çocuklarının gönlünce olmasını diliyorum” dedi.

Program sonunda, toplanan yardımlar İl Milli Eğitim Müdürlüğü aracıyla Kilisin Elbeyli ilçesine götürülmek üzere yola çıktı.

Bir önceki yazımız olan Psikolojik rahatsızlığı bulunan vatandaş korku saçtı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir