Sinop’ta Milli Eğitim “Pardus”a geçiyor

Sinop Uzaktan Eğitim Merkezinde gerçekleşen programa İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, Müdür Yardımcısı Davut Kaya, Şube Müdürü Tamer Yurtseven, Sinop Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Yüksel Sandalcı, akademisyenler, proje ortakları ve çok sayıda bilgisayar öğretmeni katıldı.

Milli işletim sistemi “Pardus”a geçme konusunda yaptıkları ve yapmayı planladıkları çalışmalardan bahseden İl Milli Eğitim Şube Müdürü Tamer Yurtseven, “Bizim buradaki projedeki asıl amacımız milli işletim sistemimiz olan Pardus’u Milli Eğitim Bakanlığı sistemlerine kurmak. Bizim projemiz şu: Sinop’ta bulunan yaklaşık 500 bin lira maliyeti olan Uzaktan Eğitim Merkezini bir Pardus eğitim merkezine dönüştürmek. Öğretmenlerimize Pardus eğitimi vereceğiz. Buradaki amaç, kurumlarımızı ve ülkeyi bu konuda bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmak. Yaptığımız eğitimler sonrasında burası bir Pardus eğitim merkezi haline dönüşecek. Sinop Milli Eğitim temel eğitim kurumları başta olmak üzere milli işletim sistemine geçmek. Hazır kurulu olan sistemi Pardus işletim sistemi ile beraber okullarımıza sunup temel eğitim kurumlarımızdan başlayarak kademeli olarak milli işletim sistemimiz olan Pardus’a geçmek. Bunun hem virüs anlamında hem güvenlik anlamında oldukça büyük artıları olacak. Milli ekonomiye oldukça büyük katkıları olacak” dedi.

Bir önceki yazımız olan Adalet Bakanı Bozdağ Sinop’ta balıkçı esnafını ziyaret etti başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir