Gölcük’te Sağlık Hizmetleri

Kocaeli Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Şenol Ergüney, Gölcük ilçesinde yapımı devam eden Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde incelemelerde bulundu.

Ergüney, burada yaptığı açıklamada, inşaatın bitme aşamasına geldiğini belirterek, Bu ufak rötuşların ardından mobilyalarımız getirilerek yerleşecek. Tıbbı cihaz siparişlerimizi verdik. Şubat içerisinde cihazlarımız gelerek yerine konulacak. Mart sonuna doğru bu merkezi hizmete almayı hedefliyoruz.

Vatandaşların hastaneye ulaşımını kolaylaştırmak için de çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Ergüney, şunları söyledi:

Burada yaşlılarımızın yaşamını kolaylaştırmak için bir çeşit çalışmalarımız var. Öncelikle İzmit’ten gelen yolcu minibüsü Halldere’den içeri girerek yaşlılarımızın kapının önünde indirilmesi uygun olur. Karamürsel gelişinde Halldere’ye giriş biraz zor olacak ama bunu bir şekilde çözmeliyiz. Bizim ring araçlarımız var. Bu araçlarımızla gerekli hizmeti vereceğiz. Hastalarımız merkeze gelemiyorsa görevlilerimiz bu ring araçlarımızla hastayı evinden alarak merkeze getirecekler. Burada tedavisi yapıldıktan sonra hastayı tekrar evine bırakacaklar. Yani hizmet vatandaşımızın ayağına gelecektir.

Bir önceki yazımız olan Ruhsatsız Sağlık Kuruluşlarına Mühür başlıklı makalemizde haber, haberi ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir