Finike’de 236 Hastaya Evde Sağlık Hizmeti Verildi

Antalya Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Finike Devlet Hastanesi, 2016 yılında 236 hastaya evde sağlık hizmeti verdi.

Finike Devlet Hastanesi Evde Sağlık Hizmetleri birimi tarafından yatağa bağımlı halde olup hastaneye gelemeyecek durumdaki engelli, bakıma muhtaç hastalara sağlık hizmetleri evlerinde veriliyor.

Finike Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Yücel Kurt, hastane bünyesinde verilen evde sağlık hizmetlerini son derece önemsediklerini, bu konuyla ilgili olarak bir uzman hekim, iki hemşire, bir fizyoterapist, bir psikolog, bir sosyal hizmet uzmanı ve şoförden oluşan ekip kurduklarını söyledi.

Hastalara fizyoterapist eşliğinde evde fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetinin de sunulduğu hizmetlerde, 2016 yılında 236 hastaya evde sağlık hizmeti sunulurken, 2 binin üzerinde hasta ziyareti gerçekleştirildi.

Hastalara fizyoterapi desteği veren fizyoterapist Esin Çiftçi, hastaların yaşamsal faktörlerini sağlıklı olarak yerine getirebilmesi için ihtiyacı olan tüm hastalara evlerinde ziyaret gerçekleştirip gerekli egzersizleri yaptırdıklarını söyledi.

Bu ziyaretlerde hasta yakınlarına da yapmaları gereken bilgiler konusunda eğitimler verdiklerini ifade eden Çiftçi, Bu sayede hastalarımız daha kaliteli ve etkin sağlık hizmeti alırken hasta yakınlarımız da bilinçleniyor. Hasta ve hasta yakınlarının yüzlerinde oluşan mutluluk da biz sağlık çalışanlarının en büyük motivasyon kaynağı oluyor. dedi.

Bir önceki yazımız olan Sağlık Çalışanlarına Şiddet' başlıklı makalemizde Çalışanlarına, haber ve haberi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir