Ertuğrul Gazi kıyafetiyle türbeleri geziyor

Diriliş Ertuğrul’u izledikten sonra Osmanlı Devleti kurucularından Ertuğrul Gazi’nin kıyafetlerini giyen Hamza Çukur, il il gezerek türbelerde dua ediyor.
Aslen Giresunlu olan, Giresun’dan yola çıkan ve Türkiye’deki türbeleri gezmeyi amaçlayan 62 yaşındaki Hamza Çukur’un duraklarından biri de Türkiye’nin en kuzeyi olan Sinop oldu. Sinop’ta ilk olarak Seyit Bilal Türbesi’ni ziyaret eden Çukur daha sonra Alaaddin Camii’nin doğusunda bulunan Yeşil Türbe’yi ziyaret etti.
Felç geçiren ve sağlığına kavuşunca kendisini türbelerde dua etmeye adayan Çukur, bu hayat felsefesinde Diriliş Ertuğrul dizisinin payının büyük olduğunu söyledi.
Osmanlı Devleti’ni çok sevdiğini dile getiren Çukur, Ben Osmanlıyım. Osmanlı’yı çok seviyorum ve Ertuğrul Gazi hayranıyım. Hastalığımdan kurtuldum. Türkiye’de çok il gezdim. Türbelerde dua ettim. Türkiye’deki tüm türbeleri gezmeyi hedefliyorum dedi.

Bir önceki yazımız olan Sinop’ta trafik kazası: 7 yaralı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir